
Konfiguracja
Umożliwia tworzenie formularzy, skryptów lub zmianę ustawień programu
Opracowanie ankiet samooceny jest intuicyjne i nieskomplikowane. Poprzez kreator formularzy użytkownik tworzy kategorie pytań, które będą wykorzystywane w dalszej części budowy ankiet.
Dostępne są tu dwa rodzaje pytań: otwarte, dla których wprowadzono komponent Opis oraz pytania z wcześniej wskazanym zakresem odpowiedzi – komponent Lista rozwijana. Możliwe jest dowolne zmienianie kolejności wcześniej dodanych pytań.
Budowanie samej ankiety samooceny odbywa się w pięcioetapowym procesie. Opiera się on na podstawie uprzednio opracowanych formularzy.
Kolejne etapy polegają na dodawaniu ogólnych informacji o ankiecie, dostępnych zbiorów pytań, uczestników badania, a także najważniejszej opcji dla opisywanego modułu – powiązań wyników ankiet z odpowiednimi ryzykami.

Zarządzanie
Umożliwia dodawanie nowych pytań oraz opracowanie ankiet dedykowanych. Pozwala na edycję istniejącego repozytorium oraz konfigurację nowego badania
Badanie. Użytkownik widzi badania, w których wziął już udział oraz te, które czekają na wypełnienie. Odpowiedzi udzielone w uzupełnionych już ankietach samooceny są dostępne do wglądu dla zainteresowanego.
W zakładce widoczny jest także czas trwania poszczególnych ankiet samooceny. Każdy użytkownik może być informowany o konieczności wypełnienia nowej ankiety przez e-mail z odpowiednim wyprzedzeniem.
Proces udzielania odpowiedzi polega na wyborze odpowiedniej opcji z listy rozwijanej lub wpisaniu własnej, jeśli mamy do czynienia z pytaniem otwartym.
Dzięki grupowaniu pytań w kategorie uzyskujemy przejrzysty arkusz ankiety. Po zapisaniu naszego wyboru mamy możliwość wydruku udzielonych odpowiedzi.

Analiza wyników
Automatycznie pobiera dane z bazy danych i publikuje je użytkownikowi
Analiza wyników jest rozbudowana jednocześnie zachowując prostotę działania. Program generuje wykresy na podstawie udzielonych do tej pory odpowiedzi. Do prezentacji wyników można posłużyć się trzema rodzajami wykresów: pionowym, poziomym i kołowym.
Każdy z nich pokazuje ilość odpowiedzi, a także ich procentowy udział. Na tej podstawie, dzięki przypisaniu ryzyk do odpowiednich pytań, możliwe jest blokowanie niektórych odpowiedzi z listy rozwijanej w ocenie ryzyka.
Otrzymane wyniki przedstawione na wykresach można zapisać w postaci pliku Dostępne są 4 formaty plików: dokument PDF, obrazy w formacie JPG oraz PNG, a także w uniwersalnym formacie dwuwymiarowej grafiki wektorowej SVG. Opisywany moduł daje także możliwość wydrukowania wykresu prosto ze strony.